جدیدترین بنچمارک اسنپدراگون 855 در AnTuTu منتشر شد

جدیدترین بنچمارک اسنپدراگون 855 در AnTuTu منتشر شد

 

به‌تازگی اطلاعات جدیدی از پردازنده‌ی پرچم‌دار آینده کوالکام در سامانه بنچمارک آنتوتو منتشر شده‌ است که خبر از قدرت فراوان آن می‌دهد.

سیستم بنچمارک آنتوتو AnTuTu سال‌ها است که به یکی از محبوب‌ترین سامانه‌ها برای سنجش قدرت گوشی‌های هوشمند امروزی به‌خصوص در حوزه‌ی سخت‌افزار آن‌ها بدل شده‌ است و امکان بررسی و مقایسه‌ی سخت‌افزاری گوشی‌ها را برای کاربران فراهم می‌کند.

آنتوتو همچنین برای بررسی جدیدترین سخت‌افزارهای پیش‌رو منتظر تولیدکننده‌ها نمی‌ماند و خود نیز برای قدرت‌آزمایی آن‌ها برنامه دارد. در همین راستا، این مجموعه پردازنده‌ی پرچم‌دار بعدی کوالکام موسوم به اسنپدراگون 855 را با با سایر قطعات سخت‌افزاری مورد نیاز همراه کرده‌ است تا با ساخت گوشی فرضی و گمنام خود، قادر به اجرای تست بنچمارک روی این پردازنده‌ی تازه‌وارد باشد؛ پردازنده‌ای که به‌زودی قلب تپنده‌ی پرچمداران نامداری همچون گلکسی اس 10، ال‌جی G8 و اکسپریا XZ4 خواهد شد.

همان‌طور که در نمودار زیر قابل مشاهده است، این پردازنده‌ی جدید برتری قابل توجهی را نسبت به رقبای خود از جمله Kirin 980 هواوی و برادر پیشین خود یعنی اسنپدراگون 845 کسب کرده‌ است. از سویی دیگر، باتوجه‌به اینکه چندی پیش نیز عنوان شده‌ بود که نسخه‌ی اسنپدراگونی گلکسی اس 10 قوی‌تر از نسخه‌ی اکسینوسی آن است، می‌توان اذعان داشت که اسنپدراگون 855 حتی پرازنده‌ی نسل بعدی سامسونگ را نیز پشت سر خواهدگذاشت.

اسنپدراگون 855 / snapdragon 855

اما نکته‌ی جالب توجه درباره‌ی سابقه‌ی بررسی‌های آنتوتو، وجود تفاوت عملکرد اسنپدراگون 845 استفاده‌شده بین دو دستگاه وان پلاس 6T و گوشی ساختگی مجموعه‌ی آنتوتو است. چراکه با نگاهی به جدول فوق درمی‌یابیم که این پردازنده حین استفاده در وان پلاس، عملکرد بهتری نسبت به گوشی ساختگی آنتوتو داشته که این موضوع، نشان‌دهنده‌ی بازدهی بیشتر این پردازنده در یک محصول رسمی و هماهنگ است.

ازاین‌رو می‌توان انتظار داشت که نسخه‌ی جدید این پردازنده‌ی رده بالا نیز احتمالاً در نسخه‌های رسمی و تولیدی، حتی از ارقام فعلی نیز عملکرد بهتری ارائه دهد. هرچند تا پیش از این نیز خبر سبقت اسنپدراگون 855 از از تراشه A12 یونیک اپل منتشر شده‌ بود.

 

منبع : زومیت