پل استار 2 معرفی شد

پل استار 2 معرفی شد

 

 

ما اغلب در مورد رقبای تسلا شوخی می‌کنیم؛ اما حقیقت این است که شواهد زیادی درباره موفقیت باورنکردنی تسلا مدل 3 نسبت به رقبای بالقوه خود وجود ندارد. البته باید بدانیم که تسلا مدل اس و مدل ایکس از نظر فروش حتی رقیب مستقیم هم ندارند و این موضوع تاکنون ثابت شده است. درنهایت یکی از خودروهای تمام الکتریکی کوچک و اسپرت، به‌عنوان رقیب واقعی تسلا مدل 3 به بازار عرضه خواهد شد. ولوو با استفاده از برند پل‌استار (Polestar) قصد دارد خودروی الکتریکی خود را روانه بازار کند.

Polestar 2 EV / خودروی الکتریکی پل استار 2

به‌گفته‌ی این خودروساز، قیمت خودروی برقی پل‌استار در آمریکا از حدود ۴۵ هزار و ۴۰۰ دلار آغاز خواهد شد. بااین‌حال نسخه نهایی آن قیمتی حدود ۶۸ هزار و ۲۰۰ دلار خواهد داشت. نسخه نهایی ویژه نیز برای اولین سال تولید Polestar 2 در دسترس خواهد بود. این خودروی الکتریکی به‌زودی در چین تولید می‌شود و تا سال ۲۰۲۰ برای خریداران در دسترس خواهد بود. در عین حال پل‌استار قصد دارد که از ماه آینده تور بازاریابی جهانی را برای این مدل آغاز کند.

Polestar 2 EV / خودروی الکتریکی پل استار 2

پل‌استار 2 به‌عنوان اولین محصول تولیدی اصلی این برند تجاری متعلق به ولوو عرضه می‌شود. پل‌استار 1 در حقیقت نسخه لوکس و گران‌قیمتی خواهد بود که تولید آن به ۵۰۰ دستگاه با قیمت حدود ۱۵۵ هزار دلار محدود می‌شود. علاوه‌بر این پل‌استار 1 خودروی برقی پلاگین هیبرید و نه یک خودروی تمام الکتریکی مجهز به باتری است. شعاع حرکتی پل‌استار 2 طبق استاندارد اروپایی WLTP و NEDC چین حدود ۵۰۰ کیلومتر برآورد می‌شود، درحالی‌که این میزان طبق استاندارد EPA ایالات متحده حدود ۴۴۰ کیلومتر است.

 

Polestar 2 EV / خودروی الکتریکی پل استار 2

توماس اینگنلاث، مدیرعامل پل‌استار در این زمینه گفت:

پل‌استار 2 اولین خودروی برقی و دارای بالاترین حجم تولید خواهد بود. همه چیز در مورد طراحی و مهندسی آن با اشتیاق و فداکاری انجام شده است. به‌عنوان یک برند خودروساز برقی و با داشتن برنامه‌هایی برای تولید مدل‌های الکتریکی در آینده، پل‌استار متعهد به رسیدگی به چالش‌های کیفیت هوای جهان است. پل‌استار خودروهای برقی با عملکرد مناسب ارائه می‌دهد که برای مصرف و رانندگی عالی هستند.

پل‌استار 2 دارای سیستم محرکه برقی با بیش از ۴۰۰ اسب‌بخار است و در زمان ۵ ثانیه می‌تواند از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت برسد. این خودروی برقی از دو موتور الکتریکی (در حالت استاندارد تمام چرخ محرک) و پکیج باتری ۷۸ کیلووات ساعت بهره می‌برد که ۶۶۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کنند. پل‌استار یادآور می‌شود که این یکی از اولین خودروهایی است که سیستم اطلاعاتی و سرگرمی را همراه‌با قابلیت سازگاری با اندروید اتو به‌عنوان گزینه استاندارد در اختیار دارد. این ویژگی در بسیاری از خودروهای الکتریکی به‌عنوان گزینه اختیاری با پرداخت هزینه ارائه می‌شود و در هیچ یک از محصولات تسلا موجود نیست.

Polestar 2 EV / خودروی الکتریکی پل استار 2

پل‌استار 2 در نمایشگاه خودرو ژنو ۲۰۱۹ به‌نمایش عمومی گذاشته می‌شود و پس از آن نمایش جاده‌ای آن در اروپا، آمریکای شمالی، و چین طی سال ۲۰۱۹ آغاز می‌شود. بازارهای اولیه عرضه پل‌استار 2 شامل کشورهای چین، ایالات متحده، کانادا، بلژیک، آلمان، هلند، نروژ، سوئد و بریتانیا خواهد شد و بازارهای ثانویه برای عرضه آینده در دست بررسی قرار دارند.

 

منبع : زومیت