۷ مقصد گردشگری ایده آل برای گذراندن شب هالووین

دیگر چیزی تا برگزاری مراسم هالووین باقی نمانده، جشنی که قرن‌ها است شاهد برگزاری آن در اقصی نقاط جهان هستیم. اما کدام مقاصد گردشگری برای گذراندن این ایام ایده‌آل هستند؟

۷ مقصد گردشگری ایده آل برای گذراندن شب هالووین

در حالی که تنها دو روز تا فرا رسیدن شب هالووین باقی مانده است و زمان همچون برق و باد می‌گذرد، بسیاری از مردم در گوشه و کنار جهان آماده‌ی برگزاری این مراسم می‌شوند. نقش ارواح خبیث یا خندان روی کدو تنبل‌های ریز و درشت رنگارنگ حکاکی شده و خوراکی‌های محبوب این ایام تهیه و سرو می‌شوند. با این حساب چندان مایه تعجب نیست که شماری نیز به دنبال جشن گرفتن هالووین در سفر هستند، البته سفر به مکان‌های تسخیر شده یا دست کم ترسناکی که کمابیش شهرتی بهم زده و مورد توجه گردشگران حوزه گردشگری وحشت قرار گرفته‌اند.

انگلستان سرزمین قلاع باستانی، هتل‌های رنگارنگ و مهمانخانه‌های متعددی است که بازدیدکنندگان می‌توانند یک آخر هفته را در آنجا اقامت کرده و به دنبال جوابی برای ابهامات داستان‌های افسانه‌ای و عجیبی بگردند که این مکان‌های ترسناک را به شهرت رسانده‌اند. از سوی دیگر ارواح دوست داشتنی و موجودات افسانه‌ای و چه بسی ترسناک بسیاری در مرغزارها، دره‌ و البته مناطق مردابی کشورهایی همچون اسکاتلند، ایرلند شمالی، ولز و البته خود انگلستان سکونت دارند که حضورشان چشم‌انداز مهیج و توأم با ترس و دلهره را پیش چشم علاقه‌مندان این حوزه از گردشگری به نمایش می‌گذارد.

در واقع به دلیل همین خرافات محلی، افسانه‌های رایج و البته رخدادهای گزارش‌شده از سوی بازدیدکنندگان است که این مکان‌ها بسیار مورد توجه قرار گرفته و حتی توسط سازمان گردشگری بریتانیا نیز به صورت رسمی حمایت می‌شوند. همین امر از سوی دیگر باعث شده تا شانسی برای گردشگران مهیا شود تا از معماری باستانی این مکان‌ها لذت برده و در حین حال به گشت و گذار در مناطق حومه‌ای بپردازند و از این رهگذر، در عین حال فرصت خوبی برای آشنایی با فرهنگ این مناطق و البته سبک و سیاق آشپزی و طبخ خوراک‌های لذیذ محلی نیز فراهم شود.

فهرستی که در ادامه همراه با شما عزیزان به مرورش خواهیم پرداخت، نگاهی به شماری از این مقاصد تسخیر شده انداخته که می‌توانند گزینه‌های مناسبی برای گذراندن ایام هالووین باشند. البته این فهرست آنقدرها هم کامل نیست و جای بسیاری دیگر از مقاصد گردشگری از این دست خالی است. اما به هر حال در قالب این مطلب با هفت مکان مطلوب آشنا خواهید شد که گردشگران می‌توانند با اقامت در آن‌ها، شبی را در دنیای وهم و وحشت گذرانده و هالووینی به یادماندنی را تجربه کنند.

مقاصد گردشگری ایده آل ایام هالووین در انگلستان، ولز و ایرلند شمالی و اسکاتلند

این عمارت روستایی که قدمتش به قرن نوزدهم بازمی‌گردد، در میان دره‌ای سرسبز و خوش منظره واقع شده است. مکانی ایده‌آل برای گذراندن ایام هالووین که به یمن شایعاتی مبنی بر تسخیر شده بودن، گزینه جالب توجهی برای عاشقان پدیده‌های ماورایی است. از جمله ارواحی که در این مکان سکونت دارند، می‌توان به «لیدی اما» (Emma) اشاره کرد، زنی پوشیده در لباس سفید که اغلب در راهروهای هتل پرسه می‌زند.

مقاصد گردشگری ایده آل ایام هالووین در انگلستان، ولز و ایرلند شمالی و اسکاتلند

این مهمانخانه در منطقه «لاخ لومِند» (Loch Lomond) واقع شده است و ظاهرا در مقام میزبانی، یک خانواده‌ی کامل از ارواح را در خود جای داده است. برطبق افسانه‌های محلی، در سال ۱۷۹۲ یک خانواده‌ی جوان در راه رسیدن به این مهمانخانه در طوفان برف به دام افتادند. اما متأسفانه همگی آن‌ها براثر سرما جان خود را از دست دادند و از آن زمان بود که مشتریان اغلب از مشاهده‌ی کل اعضای این خانواده در مهمانخانه خبر می‌دادند که ظاهرا خود را به شکلی دیگر اما صحیح و سالم، به پناهگاه ابدی خود رسانده و برای همیشه ساکن آن شدند.

هزینه اقامت در اتاق‌های این مهمانخانه شبی ۴۶ دلار است.

مقاصد گردشگری ایده آل ایام هالووین در انگلستان، ولز و ایرلند شمالی و اسکاتلند

این قلعه تنها ۳۵ دقیقه تا شهر بلفاست فاصله دارد و در امتداد خطوط ساحلی واقع شده است. تاریخ احداث این قلعه به قرن هفدهم بازمی‌گردد. روح مهربان و مهمان‌نواز لیدی «ایزابلا شاو» (Isabella Shaw)، ساکن این قلعه است و اغلب در اتاق‌های متعدد آن قدم می‌زند. گفته می‌شود که او توسط شوهر بدجنس خود زندانی شده و در نهایت نیز جان سپرده است.

هزینه یک شب اقامت در این قلعه در ایام هالووین از ۱۴۵ دلار آغاز می‌شود.

مقاصد گردشگری ایده آل ایام هالووین در انگلستان، ولز و ایرلند شمالی و اسکاتلند

قدمت این هتل به ۵ قرن پیش بازمی‌گردد و مکانی ایده‌آل برای جستجو و آشنایی بیشتر با فرهنگ محلی و سبک آشپزی منطقه‌ی «یورک» است. ارواح متعددی در این مکان دیده شده‌اند، از جمله مردی که کلاهی لبه‌دار به سر داشته و ظاهرا پاهایش در حال تجزیه شدن و پوسیدن هستند.

هزینه اقامت در مهمانخانه بلک سوان از شبی ۱۴۵ دلار آغاز می‌شود.

مقاصد گردشگری ایده آل ایام هالووین در انگلستان، ولز و ایرلند شمالی و اسکاتلند

گذشته این مکان به نوعی با داستان قاچاق گره خورده است و ظاهرا مهمانخانه جامائیکا میزبانی در خور تأمل برای شماری از ارواح است که از زمان ساختش در سال ۱۷۵۰ تاکنون در آنجا سکونت دارند.

هزینه یک شب اقامت در این مهمانخانه در ایام هالووین، ۸۵ دلار است.

مقاصد گردشگری ایده آل ایام هالووین در انگلستان، ولز و ایرلند شمالی و اسکاتلند

این قلعه در دامنه تپه «اسنودونیا» (Snowdonia) واقع شده و باید آن را یکی از نمونه‌های باشکوه قلعه‌های ولشی دانست که تاریخ احداث‌اش به قرن پانزدهم بازمی‌گردد. ظاهرا این قلعه در ابتدا به عنوان اقامتگاه خانواده سلطنتی مورد استفاده بوده است.

از سوی دیگر قلعه گوئیدر به عنوان یکی از تسخیر شده‌ترین بناهای ولز شناخته می‌شود. ارواح متعددی ساکن این قلعه قدیمی هستند، از جمله روحی دخترک خدمتکاری که ظاهرا توسط مالک خشن قلعه به قتل رسیده است.

مقاصد گردشگری ایده آل ایام هالووین در انگلستان، ولز و ایرلند شمالی و اسکاتلند

مقاصد گردشگری ایده آل ایام هالووین در انگلستان، ولز و ایرلند شمالی و اسکاتلند

این یکی شاید برای شما کمی آشنا به نظر برسد، چرا که پیش‌تر، این مکان تسخیرشده را به شما معرفی کردیم. اما برای یادآوری باید اشاره کنم که این مهمانخانه در ابتدا به عنوان دادگاه جنایی محلی شروع به فعالیت کرده و برطبق افسانه‌های محلی دست کم ۱۸۰ نفر در آنجا محاکمه و در نهایت به دار آویخته شدند.

البته بازدیدکنندگان این مهمانخانه در کنار تجربه ترس و هیجان می‌توانند از محیط دنج و لذت‌بخش و البته منوی خوراکی‌های خوشمزه و درجه یک آن نهایت استفاده و لذت را ببرند.

رزرو اتاق‌های دونفره این مهمانخانه به همراه صبحانه در حدود ۱۱۸ دلار آب می‌خورد.

نظر شما در مورد داستان این مکان‌ها چیست؟ آیا خود شما حاضر هستید شبی را در یکی از این هتل یا مهانخانه‌های محلی به صبح برسانید؟ خوشحال خواهیم شد شنونده نظرات شما عزیزان باشیم.

 

منبع : کجارو