بهترین زمان سفر به ایسلند؛ کشور وایکینگ‌ها

بهترین زمان سفر به ایسلند، کشوری سردسیر، پوشیده شده با برف و دارای چشم‌اندارهای بدیع و بی‌نظیر چه زمانی از سال است؟ برای داشتن اطلاعات بیشتر در این مقاله همراه ما باشید.

بهترین زمان سفر به ایسلند؛ کشور وایکینگ‌ها

ایسلند پر از زیبایی‌های طبیعی، فرصت‌های ماجراجویی بی‌پایان و محلی‌های خونگرم، آماده و مشتاق خوش آمدگویی به مهمانان و بازدیدکنندگان است. ایسلند به سرعت در حال تبدیل شدن به مقصدی محبوب برای افرادی است که به دنبال تجربه منحصربه‌فرد و متفاوت هستند.

سفر جاده‌ای در اطراف کشور را تجربه و با اتومبیل‌های مخصوص حرکت در برف در کوه‌ها توقف کنید، مکانی برای چادر زدن پیدا کرده و محو تماشای نورهای شمالی و شفق قطبی شوید یا به آتش‌بازی به همراه بومیان ملحق شوید. زمانی که از ایسلند بازدید می‌کنید، در تمام این رویدادها شرکت کنید. بهترین زمان سفر به ایسلند چه زمانی از سال است؟

علی‌رغم عرض جغرافیایی و موقعیت ایسلند درست در جنوب مدار قطب شمالی، این کشور خارق‌العاده دارای دمای نسبتا معتدل (به علت وجود جریان گرم آتلانتیک شمالی که در آن وجود دارد) است. تابستان‌ها معمولا معتدل و توام با باد و در زمستان سردتر است. از دسامبر تا فوریه (۱۰ آذر تا ۱۲ اسفند)، میانگین حداکثر دما حدودا ۲٫۲ درجه سانتی‌گراد، و دمای میانگین در تابستان از ماه ژوئن تا انتهای آگوست (۱۱ خرداد تا ۱۰ شهریور) بین ۱۲٫۲ و ۱۵٫۶ درجه سانتی‌گراد است.

دما در طول شب بیشتر از ۱۰ درجه نسبت به روز افت نمی‌کند. مهم است بدانید هر زمانی که به ایسلند سفر می‌کنید، باید آمادگی روبه‌رویی با مه، باد، کمی باران و آب و هوای متغیر را داشته باشید.
بهترین زمان سفر به ایسلند

بهترین زمان سفر و فصل داغ گردشگران از اواسط ژوئن تا آگوست در ماه‎های تابستان است. دلیل آن، هوای گرم‌تر و قابل تحمل‌تر برای افراد است، اما این موضوع به این معنا است که هزینه‌های مکان‌های اقامتی و پروازها به ایسلند به طرز محسوسی، گران‌تر می‌شود. در طول ماه‌های پاییز، بهار و زمستان، افت هزینه در هزینه هتل، پروازها و اجاره کردن ماشین وجود خواهد داشت.

اگر تصمیم به سفر در ماه‌های غیر از فصل داغ به خصوص از اکتبر تا نیمه می (۹ مهر تا پایان اردیبهشت) را دارید، ممکن است با بسیاری از تورها و سفرهای ماجراجویانه تعطیل شده تا فصل داغ بعدی، روبه‌رو شوید. اگر در این زمان در ایسلند بودید، به پایتخت بروید، ریکیاویک، تا از نورهای در شب و فعالیت‌هایی چون اسپا (چشمه آب گرم)، ماشین‌های برف‌رو و اسب‌سواری لذت ببرید.
بهترین زمان سفر به ایسلند برای تماشی شفق قطبی

اگرچه شانس نقش مهمی برای دیدن شفق قطبی افسانه‌ای بازی می‌کند، ولی ثابت شده است که ماه سپتامبر تا اواسط آپریل (۸ شهریور تا انتهای فروردین) بهترین فرصت‌های شما برای این تجربه خارق‌العاده هستند. در این ماه‌ها، شب‌ها کاملا تاریک هستند، که مهم‌ترین فاکتور برای دیدن نورهای شمالی به شمار می‌آید. برخی می‌گویند فرصت دیدن شفق قطبی در ماه‌های نوامبر تا فوریه (۱۰ آبان تا اسفند) به دلیل شب‌های تاریک‌تر و زمان طولانی‌تر شب‌ها، بیشتر از بقیه زمان‌ها است.

اگر می‌خواهید بهترین فرصت برای دیدن آن‌ها را داشته باشید، اطمینان حاصل کنید مدت زمان بیشتری در ایسلند (ترجیحا در زمان‌هایی که بارانی و برفی نیست) حضور داشته باشید. البته در این ماه‌های توصیه شده، آب و هوا بارانی و برفی است. هر زمان از سال که آنجا بودید، از صبر کردن برای دیدن شفق قطبی ناامید نشوید و مطمئن باشید دیدن آن، ارزش صبر کردن را دارد.
بهترین زمان سفر به ایسلند بر اساس فستیوال‌ها و رویدادها
فستیوال کمپینگ در جزایر وست‌من

این کمپ که در اولین دوشنبه آگوست اتفاق می‌افتد، یکی از بزرگ‌ترین کمپینگ‌های گروهی در طول سال است. جمعیت کمپ‌کنندگان تا حدود ۱۶ هزار نفر می‌رسد که در طول کمپ مشغول خوردن غذاهای سنتی محلی و لذت بردن از تعطیلات خود در کنار یکدیگر می‌شوند. در طول این کمپ‌ها همیشه گروه‌های موسیقی در حال نواختن موسیقی هستند و کمپ‌کنندگان با افراد محلی روابط دوستانه‌ای برقرار می‌کنند و حتی داخل چادرهای سفید آن‌ها دور هم جمع می‌شوند.
فستیوال موسیقی رادیویی ایسلند

بزرگ‌ترین فستیوال موسیقی که در آن گروه‌های موسیقی نوظهور و قدیمی اجراهایی فوق‌العاده دارند، در تاریخ ۴ الی ۸ نوامبر (۱۳ تا ۱۷ آبان)، برگزار می‌شود. محل برگزاری این رویداد در پایتخت، شهر ریکیاویک است. این فستیوال پر از سرگرمی، هیجانات و موسیقی عالی، بازدید شما از ایسلند را خاطره‌انگیز خواهد کرد.

 

منبع : کجارو